9 grudnia, 2023

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Gdzie można dostać kartę kredytową od ręki – przegląd ofert

terminal

Close up of credit card contactless payment

Karta kredytowa od ręki to bardzo wygodny sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki bez zbędnych formalności i dodatkowych opłat. Ten funkcjonalny instrument finansowy doskonale sprawdza się w przypadku nieplanowanych wydatków, ale nie tylko. Bardzo często jest też sposobem na dopięcie domowego budżetu bez konieczności rezygnowania z pewnych standardów.

Zalet korzystania z karty kredytowej jest naprawdę wiele. Nic więc dziwnego, że należy ona do najbardziej popularnych produktów bankowych. Jak zdobyć ją w szybki i prosty sposób? Pora sprawdzić, gdzie można otrzymać kartę kredytową od ręki.  

Karta kredytowa od ręki – gdzie i jak ją otrzymać?

Ze względu na fakt, iż karta kredytowa jest formą kredytu udzielanego klientowi na określonych warunkach, sam proces wydania karty może przebiegać w zróżnicowany sposób, w zależności od oferty wybranej placówki. Zdarza się, że zakres formalności, jakie trzeba dokonać, aby stać się jej szczęśliwym posiadaczem, jest dość szeroki. Na szczęście nie brakuje też ofert, które umożliwiają zdobycie karty od przysłowiowej ręki. Bardzo często instytucja finansowa wydająca kartę wymaga od osoby składającej wniosek udostępnienia podstawowych informacji i dopełnienia nielicznych formalności.

Samo złożenie wniosku w większości przypadków jest bardzo proste. Wiele placówek bankowych i pozabankowych umożliwia swoim klientom jego złożenie za pośrednictwem Internetu. Nie brakuje też ofert, w których za pośrednictwem sieci można przejść przez cały proces wydania karty, bez konieczności odbycia wizyty w placówce stacjonarnej banku. To bardzo wygodne rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Korzystając z tej opcji, bardzo często kartę kredytową można dostać „od ręki”. To oznacza, że po otrzymaniu decyzji kredytowej karta jest wydawana klientowi w bardzo krótkim czasie w porównaniu do ofert kart kredytowych dostępnych w placówkach stacjonarnych. W tak krótkim czasie kartę kredytową można otrzymać w kilku różnych instytucjach bankowych i pozabankowych. Należą do nich:

  1. Santander.
  2. Bank Citi Handlowy.
  3. BNP Paribas.
  4. Twisto.
  5. Vialet.

W każdej z wyżej wymienionych placówek zarówno czas, w którym zostaje wydana karta, jak również warunki jej przyznawania mogą się różnić od siebie. Różnice dotyczą także długości okresu bezodsetkowego i wysokości przyznawanego w ramach karty limitu. Dlatego przed złożeniem wniosku o wydanie karty warto zapoznać się z warunkami kilku kolejnych ofert, co umożliwi wybór tej, która będzie najkorzystniejsza.

Karta kredytowa – czy warto?

Nie ulega wątpliwości, że karta kredytowa jest formą zadłużenia. I jak każdy inny rodzaj zobowiązania finansowego również ona musi być spłacona w wyznaczonym terminie. Jednak w odróżnieniu od innych popularnych form kredytu oraz pożyczek, owa spłata zobowiązania odbywa się na bardzo dogodnych dla klienta warunkach. Spłata pożyczonej w ramach przyznanego na karcie limitu sumy w wyznaczonym terminie nie powoduje naliczania odsetek od pożyczonej kwoty, a to oznacza, że jest to po prostu darmowa pożyczka. Osoba korzystająca w ten sposób z karty kredytowej każdego miesiąca oddaje dokładnie taką sumę, jaką wykorzystała, posługując się nią. To bardzo atrakcyjna forma pożyczki, która pozwala wspomóc domowy budżet czy też ustabilizować sytuację finansową w sytuacji nieprzewidzianych wydatków. Korzystanie z karty kredytowej w rozsądny i zrównoważony sposób jest bezpieczne, pod warunkiem rzetelnej kontroli wydatków (1).

  1. „Ranking najlepszych kart kredytowych online od ręki – grudzień 2021”., (https://darmopozyczka.pl/najlepsza-karta-kredytowa-online-ranking/), data dostępu: 18.12.2021.