9 grudnia, 2023

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jakie akcesoria dziecięce sprawdzą się w przypadku małych alergików?

niemowlę

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny zwykle jest ogromnym wydarzeniem w życiu każdego rodzica. Dziecko jest bowiem często uważane prawdziwy dar, dzięki któremu można stworzyć rodzinę z prawdziwego zdarzenia. Niemniej jednak zdarza się tak, że maluszek po przyjściu na świat wykazuje nadwrażliwość na pewne substancje, czyli na alergeny. Wówczas rodzice muszą otoczyć go odpowiednią opieką i maksymalnie starać się wyeliminować z jego otoczenia to, co może powodować przykre w skutkach reakcje alergiczne. Zwykle na początku bardzo ciężko wykryć, na co nasza pociecha rzeczywiście jest uczulona. Wobec tego warto zadać o to, by akcesoria dziecięce były maksymalnie bezpieczne dla małych alergików. Które z nich sprawdzą się więc najlepiej?

Otulacze wykonane z tkaniny bambusowej

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że otulacz dla dziecka jest podstawą. To właśnie on zapewnia mu miękki i spokojny wypoczynek. Warto podkreślić, że otulacze, które szczelnie okrywają ciało maluszka zostały zaprojektowane tak, by kreowały warunki zbliżone do tych, które panowały w brzuszku mamy. Dzięki temu dziecko może czuć się maksymalnie bezpiecznie i wygodnie. Oczywiście w przypadku małych alergików, jedynym rozwiązaniem jest otulacz bambusowy. Tkanina ta ma bowiem właściwości przeciwalergiczne i przeciwgrzybicze, a dzięki temu nie podrażni skóry maluszka, a także nie wywoła na jego ciele reakcji alergicznej. Dziecko będzie więc wolne od przykrych objawów nadwrażliwości na alergeny.

Odpowiednie środki pielęgnacyjne

Jeśli wiemy, że nasza pociecha jest alergikiem, wówczas trzeba zadbać również o to, by dziecko było pielęgnowane przy pomocy specjalnych środków przeciwalergicznych. Wszystkie kosmetyki do kąpieli, a także do nawilżania delikatnej skórki, muszą być wolne od substancji podrażniających i uczulających, by nasza pociecha mogła cieszyć się po prostu dobrym samopoczuciem. Co więcej musimy również zadbać o odpowiednie środki piorące, które przeznaczone są właśnie dla alergików.

Antyalergiczne akcesoria spacerowe

Akcesoria spacerowe, również muszą być bezpieczne dla skóry dziecka. Wobec tego warto postawić na bambusową chustkę z daszkiem i prześcieradło do wózeczka z tej samej tkaniny. Bambusowa chustka z daszkiem nie tylko nie wywoła żadnych reakcji alergicznych, ale również skutecznie ochroni główkę malucha przed wiatrem czy przez zbyt silnymi promieniami słonecznymi. Prześcieradło do wózeczka wykonane z tej samej tkaniny również ochroni dziecko przed reakcjami alergicznymi.