9 grudnia, 2023

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jakie szelki wybrać dla dużego psa?

pies

Każdy posiadacz czworonoga powinien zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie zwierzęciu komfortu i bezpieczeństwa. Dlatego warto wybrać produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów. Jakie szelki dla dużego psa kupić?

Dlaczego wybór odpowiednich szelek dla psa jest tak ważny?

Spacer z psem jest rytuałem powtarzanym kilka razy dziennie. Dlatego nie można dopuścić do sytuacji, w której będzie on kojarzył się zwierzęciu z dyskomfortem. Niespokojne zwierzę przysporzy problemów także właścicielowi. Właśnie z tego powodu szelki dla czworonogów muszą być wygodne, trwałe i nie ograniczać ich ruchów. Inne produkty są przeznaczone dla szczeniaków i psów rozpoczynających naukę chodzenia, inne dla dużych ras, a jeszcze inne dla zwierzaków po przebytych operacjach i w podeszłym wieku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szelek dla dużego psa?

Wśród większych psów można wymienić przedstawicieli takich ras jak owczarek podhalański, owczarek niemiecki, labrador, akita, husky, dog oraz nowofundland. To właśnie dla nich oraz dla wielu innych projektowane są szelki dla dużych psów. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy produkt nie krępuje ruchów zwierzęcia. Powinien on umożliwiać kontrolę postawy psa. Warto wybrać szelki, które sprawdzą się zarówno podczas codziennych spacerów, jak i treningów. Właściciele, którzy chcą poprawić widoczność i bezpieczeństwo, mogą wybrać modele z wszytym odblaskiem. Podstawą są regulowane paski na klatkę piersiową i szyję psa. Przed zakupem szelek należy zmierzyć swojego pupila. Wewnętrzną stronę produktu powinien wypełniać oddychający materiał, który umożliwi odprowadzanie wilgoci. Będzie on szybko schnął, co zapewni zwierzęciu komfort. Dla dużych psów odpowiednie są szelki typu easy walk, które posiadają dolną klamrę o konstrukcji zapobiegającej zjawisku ciągnięcia pupila na smyczy. Wymuszają one na nim dobrą postawę. Na koniec właściciel może zastanowić się nad wyborem ulubionego koloru szelek.

Podsumowanie

Wybór komfortowych i bezpiecznych akcesoriów dla psa spowoduje, że spacery staną się przyjemne zarówno dla zwierzaków, jak i ich właścicieli. Powinny one zostać dobrane indywidualnie do potrzeb pupila. Szelki dla dużych psów pozwalają kontrolować ich postawę i nie krępują ruchów. Warto zastanowić się nad dodatkowymi cechami, takimi jak odblaski zwiększające widoczność. Najlepsze szelki to takie wykonane z trwałych, oddychających materiałów, dzięki którym posłużą przez wiele lat.