9 grudnia, 2023

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Zaręczyny – zakup odpowiedniego pierścionka

pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy to symbol wielkiej miłości i przede wszystkim z tym powinien być kojarzony. Nie da się jednak ukryć, że to także wyjątkowa biżuteria, która już zawsze będzie zdobiła rękę Twojej ukochanej. Warto przemyśleć swój zakup i postawić na drobiazg, który jest nie tylko piękny, ale także pasuje do stylu wybranki i uzupełnia go. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Określ, jaki pierścionek chcesz kupić 

Jeszcze niedawno to klasyczne, żółte złoto było nieodłącznym elementem zaręczyn czy zaślubin. Obecnie masz dużo większe możliwości. Przed zakupem spróbuj rozpoznać preferencje swojej wybranki. Jeżeli jest zwolenniczką srebra, prawdopodobnie lepszym wyborem będzie biżuteria w kolorze białego złota. Jeżeli kobieta, jest fanką delikatności i klasycznych wzorów, postaw na skromniejsze jednokamieniowe wzory. Dla kobiet odważnych, kreatywnych oraz lubiących nieco bardziej wyrazisty styl- doskonałym wyborem będzie biżuteria wielokamieniowa, większa, bogato zdobiona. Właściwie dobrana biżuteria będzie fantastycznym dopełnieniem każdej stylizacji, dlatego przed wyborem warto poznać preferencje swojej wybranki.

Przed zakupem, określ także swój budżet. Postaraj się rozejrzeć za biżuterią, która nie naruszy poważnie Twojego budżetu. Pierścionek, symbolizujący głównie trwałość uczuć, wbrew pozorom nie musi kosztować fortuny. Niezależnie od tego, czy chcesz wydać kilkaset złotych, czy tysięcy- z pewnością znajdziesz coś spełniającego Twoje oczekiwania.

Wybierz odpowiedni rozmiar 

Kiedy już wiesz mniej więcej jaki wzór chcesz wybrać, musisz poznać rozmiar palca wybranki. Kobiety noszą pierścionki zaręczynowe na palcu serdecznym prawej ręki. Jeżeli kobieta, posiada jakąś biżuterię, którą nosi na tym palcu, możesz z nią wybrać się do salonu lub dokładnie zmierzyć jego średnicę. Możesz także poprosić o pomoc koleżankę, która pod pretekstem wyboru biżuterii dla siebie, zorientuje się w rozmiarze pierścionka Twojej wybranki. Koniecznie także wybierz jubilera, u którego bez problemu możesz  korygować rozmiar biżuterii. 

Zastanów się nad formą zakupu 

Warto, by zaręczyny pozostały dla Twojej wybranki tajemnicą aż do samego końca. Znalezienie pierścionka przed całym wydarzeniem może popsuć całą niespodziankę. Z tego względu, jeżeli planujesz zakup przez Internet, bezpieczniej będzie zamówić biżuterię do miejsca pracy, bądź mieszkania wtajemniczonego kolegi. 

Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości pracownicy sklepu dołożą wszelkich starań, by ułatwić Ci ten jakże ważny, życiowy wybór. Dołóż wszelkich starań, by dzień zaręczyn był wyjątkowy i niepowtarzalny, a podarowana biżuteria, stanowiła piękny symbol Waszej miłości.