9 grudnia, 2023

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jakie relingi meblowe są najmodniejsze w tym sezonie?

relingi

Uchwyty, relingi i okucia są jak biżuteria dla mebli – eksponują piękno frontów i stanowią nietuzinkową ozdobę, podkreślając charakter aranżacji pomieszczenia. Jakiego rodzaju relingi warto wybrać w sezonie 2022/2023? Które rozwiązania są nie tylko oryginalne, ale i ponadczasowe? I wreszcie: jak dobrać relingi do stylu aranżacyjnego mieszkania?

Relingi meblowe, które upiększą wnętrze

Wysokiej klasy relingi do mebli to absolutna podstawa, zwłaszcza w przypadku tych szaf i komód, które są intensywnie eksploatowane. Porządne relingi przydatne są zwłaszcza w kuchni, gdzie szafki i szuflady nierzadko są otwierane mokrymi lub brudnymi rękoma. Niestety, ale w ferworze kuchennych zmagań nie da się uniknąć sięgania po pilnie potrzebne, a niewyciągnięte jeszcze składniki, ręką, która dopiero co miała kontakt z surowym ciastem albo panierką do kotletów. Niskiej jakości relingi zareagowałyby na takie atrakcje szybkim zmatowieniem czy wręcz odbarwieniem. Te wykonane z trwałych tworzyw wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, by odzyskały swój pierwotny wygląd. W tym właśnie tkwi przewaga relingów i gałek meblowych od sprawdzonych dostawców, takich jak np.: https://sklep.merkuryam.pl/RELINGI-c32.

Jakie relingi meblowe są najmodniejsze w tym sezonie? W polskich domach w dalszym ciągu króluje prostota i minimalizm, tak typowe dla stylu skandynawskiego czy loftowego. Czarne bądź chromowane uchwyty relingowe to najczęstszy wybór Polaków – doskonale komponują się one z frontami w każdym kolorze i w każdym typie wykończenia.

Czy relingi w kolorze złotym to dobry wybór?

Co odważniejsi klienci sklepów meblowych sięgają po relingi w kolorze złotym, które prezentują się niezwykle efektownie i natychmiast zwracają uwagę gości. Do jakich wnętrz pasują relingi w odcieniu mosiądzu lub złota? Naturalnym skojarzeniem są oczywiście pomieszczenia zaaranżowane w stylu glamour, który jest pełen odwołań do baroku i nawiązań do stylu preferowanego przez Ludwika XVI. Złote uchwyty, zwłaszcza te ze zdobieniami, to klasa i blichtr. Można je komponować zarówno z bardzo prostymi frontami meblowymi, jak i tymi, które charakteryzują się pewną formą dekoracji – np. sztukaterią lub barwionymi szybami.

Złote relingi bardzo dobrze sprawdzą się też we wnętrzach utrzymanych w stylistyce retro i vintage oraz tam, gdzie dominuje styl rustykalny. Stare złoto lub mosiądz idealnie współgrają z naturalnym wybarwieniem drewna. Należy przypuszczać, że złote relingi będą systematycznie popularyzować się w Polsce, nie tylko dzięki oryginalnej estetyce, ale też swoim walorom użytkowym. Są bowiem łatwe w utrzymaniu w czystości, nie absorbują kurzu, ani nie odznaczają się na nich uszkodzenia mechaniczne.