22 czerwca, 2024

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Peruki szyte ręcznie — nowy komfort noszenia

peruki

Historia peruk sięga czasów starożytnego Egiptu, w Polsce pojawiły się pierwszy raz w Warszawie za panowania Władysława IV, od tamtych czasów wiele się zmieniło w produkcji, lecz ich rola pozostała niezmienna od lat. Materiały wykorzystywane w dzisiejszych czasach stoją na najwyższym poziomie i potrafią spełnić najwyższe wymagania. 

Jak wybrać czepek, czyli bazę peruki?

Obecnie używane bazy są projektowane tak, by były przewiewne oraz żeby przepuszczały większe cząsteczki takie jak np. wodę. Swobodny przepływ powietrza powoduje wysoki komfort użytkowania, łatwość w utrzymaniu oraz naturalny wygląd. Podstawowym rodzajem czepka jest siateczka, firmy produkujące bazy prześcigają się w technologiach mających na celu jak najlepsze odwzorowanie ludzkiej skóry. Ważne by siateczka była możliwie jak najcieńsza, a jednocześnie wytrzymała i co ważne bez dodatkowych szyć i łączeń, które negatywnie wpływają na komfort noszenia. Firmy produkujące peruki dostosowują swoje produkty do cech anatomicznych klientów, biorą pod uwagę kształt głowy oraz ile klient posiada swoich włosów, dzięki czemu mogą zaproponować optymalny sposób mocowania peruki. 

Metody mocowania peruki

Wśród sposobów mocowań możemy wyróżnić takie jak: taśmy, klej, klipsy (do reszty włosów na głowie), silikonowa obwoluta na głowie lub style mieszane. Zaletami peruk szytych ręcznie są niewątpliwie ich komfort oraz naturalny wygląd. Faktem jest, że dobrze dobrana peruka dodaje pewności siebie oraz daje możliwość cieszenia się doskonałą fryzurą. Rolą peruki w dzisiejszych czasach jest chęć posiadania bujnej, modnej fryzury kiedy tylko ma się na to ochotę, z drugiej strony, peruka jest ratunkiem w momencie chęci zakrycia niedoskonałości lub gdy brak włosów wynika z przyczyn zdrowotnych. Warto więc zwrócić uwagę na jakość proponowanej peruki oraz materiały, z których są wykonane. Peruki szyte ręcznie doskonale nadadzą się do wszystkich wyżej wymienionych celów.

Peruki z włosa naturalnego

Peruki naturalne są zdecydowanie najdroższą opcją, tańsze – syntetyczne lub mieszane, również spełnią swoją rolę, jednak to naturalnymi można cieszyć się najdłużej. Ważnym aspektem jest również pielęgnacja peruk. Im lepiej dbamy o perukę, tym dłużej będzie nam służyć. Tak jest w przypadku każdego materiału, z którego jest zrobiona peruka, niemniej, peruki syntetyczne lub mieszane, mimo wszystko cechują się mniejszą żywotnością za to niższą ceną. Na szczęście obecnie na rynku jest ogromny wybór wszelkiego rodzaju peruk dlatego każdy dobierze odpowiednia do swoich preferencji oraz zamożności, by móc cieszyć się efektowną fryzurą lub z konieczności wynikającej z przyczyn zdrowotnych.