9 grudnia, 2023

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jakie usługi poligraficzne są najpopularniejsze?

usługi poligraficzne

Zastanawiasz się, jakie usługi poligraficzne są najpopularniejsze? Planujesz założyć własną drukarnię? A może chcesz dowiedzieć się po prostu czegoś nowego? Niezależnie od Twoich intencji, w tym artykule znajdziesz odpowiedź na zadane w tytule pytanie. Oto pięć usług poligraficznych, które cieszą się największym zainteresowaniem klientów.

Druk cyfrowy

To technika druku, która jest możliwa dzięki maszynom elektrograficznym i nie wymaga stosowania klasycznych form drukarskich. Obraz powstaje tutaj bezpośrednio na podłożu, na bazie informacji, które zostają dostarczone z komputera. Ze względu na ogromną popularność, usługę druku cyfrowego oferują dziś niemal wszystkie drukarnie. Jeśli chodzi o realizację zamówień o niskich nakładach, jest to z pewnością najlepsza technika druku. Co więcej, zapewnia ona możliwość personalizacji, dzięki czemu można odpowiednio dostosować elementy graficzne oraz tekstowe do każdego nakładu. Z powodzeniem można ją wykorzystywać m.in. przy druku: wizytówek, katalogów i folderów, etykiet samoprzylepnych i papierowych, itd.

Druk offsetowy

Kolejną, wciąż bardzo popularną usługą poligraficzną, jest druk offsetowy. To przemysłowa metoda druku, którą wykorzystuje się przy pomocy naświetlania matryc, po wcześniejszym przygotowaniu pliku. Stosuje się ją głównie przy druku wysokonakładowym. Pozwala ona uzyskać dużą ilość wysokiej jakości wydruków w krótkim czasie. Przy wysokich nakładach jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczna metoda niż druk cyfrowy. Świetnie nada się ona m.in. do drukowania ulotek, wizytówek, teczek, folderów, magazynów, gazetek reklamowych, itd.

Druk wielkoformatowy

Dzięki drukowi wielkoformatowemu można uzyskać materiały o dużych gabarytach. Najczęściej są to plakaty oraz bannery, pełniące funkcję reklamy zewnętrznej – wówczas muszą być one odporne na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, a co za tym idzie – wykonywane ze specjalnych materiałów, a więc np. z satyny czy folii samoprzylepnej. Oczywiście można też, w razie potrzeby, przygotować druki wielkoformatowe na zwykłym papierze. To już zależy od potrzeb klientów.

usługi poligraficzne

Sitodruk

Kolejny rodzaj druku, oferowany przez punkty poligraficzne, to tzw. sitodruk. W tym przypadku aplikuje się farbę pod bardzo wysokim ciśnieniem przez odpowiedni szablon oraz gęstą siatkę. Pozwala on tworzyć piękne wzory i przenosić je na wybrany materiał drukarski. Technika ta cechuje się dużą wytrzymałością, a przedmioty, na których ją zastosowano, nie tracą pięknego wyglądu np. pod wpływem działania promieni UV czy wilgoci. Świetnie zdaje ona egzamin np. przy upominkach reklamowych.

Druk UV

Druk UV to technika, która znajduje zastosowanie niemal na każdym podłożu. Co więcej, należy ona do metod druku, które są najbardziej przyjazne środowisku. Działa ona na podobnej zasadzie, co drukarki, które mamy w domu. W przypadku druku UV wykorzystywane są jednak tusze polimerowe, których niewielkie krople rozpyla się na określonym materiale. Następnie utrwala się całość światłem UV. Tak przygotowany druk jest odporny na ścieranie oraz działanie innych czynników zewnętrznych, dlatego często wykorzystuje się go przy materiałach wielkoformatowych, a więc np. na papierze billboardowym i bannerach, ale też na pleksi, folii, szkle, tekturze, a nawet i płótnie.

Maszyny do usług poligraficznych w Emergraf

Jesteś zdecydowany na założenie własnej drukarni? Urządzasz własny park maszynowy? Jeśli tak, zapraszamy do skorzystania z oferty Emergraf. Znajdziesz u nas maszyny offsetowe oraz wiele innych urządzeń, które już wkrótce pozwolą Ci wygenerować zysk. Lakierówki, laminatory, falcerki, krajarki i trójnoże… A to dopiero początek! Przejrzyj nasz pełen asortyment i wybierz najlepsze sprzęty dla swojej firmy!