13 lipca, 2024

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Kompleksowe ubezpieczenia ciężarówek firmowych

ciężarówka

Długie trasy samochodowe obarczone są ryzykiem różnorodnych wypadków. Często w miarę coraz gorszych, nagle zmieniających się warunków środowiskach wypadków na drodze jest coraz więcej. Często są one bardzo kosztowne w skutkach i naprawa uszkodzonych pojazdów pochłania ogrom kosztów. Wtedy kompleksowe ubezpieczenia ciężarówek firmowych wyjeżdżających na odległe trasy mogą być zbawienne. Jak to działa i jakie są rodzaje ubezpieczeń dla ciężarówek?

Kompleksowe ubezpieczenia ciężarówek firmowych – rodzaje i opis

Kompleksowe ubezpieczenia ciężarówek firmowych wybierane są przez przedsiębiorców, którzy na pierwszym miejscu stawiają dobro firmy. Bez odpowiedniego rodzaju ubezpieczeń często aż strach wyjeżdżać w trasę. Jest to bardzo ryzykowne nie tylko dla przedsiębiorców, ale przede wszystkim dla kierowców dzielnie przemierzających kolejne kilometry w celu dostarczenia odpowiedniego zlecenia. Kompleksowe ubezpieczenia ciężarówek firmowych dzielą się na różne grupy. Do najpopularniejszych z nich należą:

-Kompleksowe ubezpieczenie całej floty; takie wyjście jest najczęściej wybierane przez przedsiębiorców chcących za jednym razem ubezpieczyć całą swoją flotę. Często im większa flota tym większy rabat dlatego często po prostu opłaca się skorzystać z takiego rodzaju ubezpieczenia.

-Ubezpieczenie typu GAP; jest to najpewniejsze ubezpieczenie wykorzystywane w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. W przypadku, gdy pojazd ciężarowy zostanie tak mocno skasowany, że po prostu nie da się go naprawić ubezpieczenie GAP zwraca przedsiębiorcy 100% wartość pojazdu sprawiając, że nie jest on stratny.

-Ubezpieczenie Truck Assistance; jest to po prostu pomoc 24 godziny na dobę dzięki, której nawet podczas najgorszej awarii pojazdu w najdalszym zakątku świata kierowca otrzyma pomocną dłoń w postaci lawety. Dzięki Truck Assistance każdy kierowca może czuć się bezpiecznie niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Podsumowanie

Kompleksowe ubezpieczenia ciężarówek firmowych to po prostu must have każdej logicznie myślącej firmy przewozowej. Nie mówiąc już o podstawowych ubezpieczeniach typu OC, AC, które zapewniają legalne poruszanie się pojazdów po drodze.