22 czerwca, 2024

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Smartfony Google Pixel

smartfony

 Producentów smartfonów jest bardzo wielu. Nie ma się co dziwić – rynek jest ogromny, klientów wielu, a wymagania najróżniejsze. Amerykański gigant – Google – prędzej czy później również musiał wejść do branży i zaproponować swoje spojrzenie na telefonię komórkową. Jak prezentuje się ich obecna sytuacja oraz jak wypadają ich modele na tle konkurencji? Warto sprawdzić. 

Google Pixel – podstawowe informacje

 Najnowszym produktem spod znaku Google Pixel jest model 6. Na rynku zadebiutował pod koniec roku 2021 zastępując poprzednika oznaczonego cyfrą “5” (który nadal jest dostępny w sprzedaży). Oprócz wersji standardowej, wyposażonej w 8 GB pamięci RAM oraz wbudowaną pamięć o pojemności 128 GB, występuje również wariant PRO, który na pokładzie ma 12 GB RAM oraz dysk 128 GB. 

Czy Pixel to urządzenie z wyższej półki? 

 Podstawowe pytanie to jak zakwalifikować smartfon Pixel. Patrząc na parametry, design oraz funkcje – zdecydowanie można pokusić się o uznanie dzieła Google za urządzenie wysokiej klasy. Najnowszy model – 6 – cechują przede wszystkim:

  • Prosty, elegancki design
  • Doskonały wyświetlacz o przekątnej 6,4 cala z matrycą OLED. W wariancie PRO matryca jest ciut większa – 6,7″. 
  • Ośmiordzeniowy procesor Google Tensor sprzężony z 8 lub 12 GB pamięci RAM co pozwala na sprawne użytkowanie przez wiele lat
  • Baterię o pojemności 4614 mAh (Pixel 6) lub 5003 mAh (Pixel 6 PRO)
  • System operacyjny Android 12
  • Obsługa 5G

 Na oddzielną wzmiankę zasługuje aparat fotograficzny. Podstawowa odmiana 6 wyposażona jest w aparat tylny o dwóch obiektywach – główny o rozdzielczości 50 Mpix oraz szerokokątny 12 Mpix. Obydwa pozwalają na wykonywanie znakomitych fotografii w każdych warunkach i sprawiają, że smartfon można z powodzeniem wykorzystać jako przenośną lustrzankę. Nie można zapominać również o przednim aparacie do robienia popularnych selfie. 8 Mpix rozdzielczości w jaką wyposażony jest przedni obiektyw to standard w tej klasie. Warto również pamiętać o szeregu dodatkowych funkcji, które pomagają w wyretuszowaniu wykonanych zdjęć lub dodaniu dodatkowych efektów. 

 Czy i gdzie kupić?

 W natłoku najróżniejszych smartfonów tak naprawdę mniej obeznany klient zwykle ma problem z odróżnieniem od siebie poszczególnych modeli. Zaletą linii Pixel jest przede wszystkim ciekawa stylistyka, która sprawia, że urządzenie nieco bardziej rzuca się w oczy. Z pewnością, na korzyść działa też korzystna relacja ceny do jakości. Zarówno modele 6 i 6 PRO, jak i 5 są dostępne w Polsce, możemy je dostać bez problemu min. w sklepie GSM24.pl.