22 czerwca, 2024

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Praca zdalna. Urządzenia do wygodnej pracy z domu

słuchawki

Jakie urządzenia do wygodnej pracy z domu warto kupić? Wszystko zależy od tego, jaki charakter ma Twoja praca zdalna. W niniejszym artykule podpowiadamy, jakie urządzenia sprawdzą się przy pracy zdalnej ogólnie.

  1. Jakie słuchawki do komputera USB wybrać?
  2. Jaki sprzęt do wideokonferencji sprawdzi się przy pracy zdalnej?

Jeśli pracujesz zdalnie, prawdopodobnie szukasz urządzeń, które usprawnią Ci wykonywanie swoich obowiązków w domowych zaciszu. Potrzebujesz sprawdzonych słuchawek do komputera z mikrofonem? A może większego zestawu, który umożliwi prowadzenie bez żadnych problemów wideokonferencji? Co kupić do wygodnej pracy zdalnej? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Jakie słuchawki do komputera USB wybrać?

Jakie słuchawki do komputera do pracy zdalnej warto wybrać? Sporą popularnością cieszą się słuchawki do komputera USB lub ze złączem jack 3.5 mm. To przewodowe rozwiązania, mające odpowiedni adapter, który umieszcza się na kablu. Dzięki temu bez problemu wyciszysz mikrofon słuchawki lub zmienisz głośność całej rozmowy. Na rynku można znaleźć także słuchawki bezprzewodowe, czyli urządzenia, które łączą się z urządzeniem za pośrednictwem modułu Bluetooth lub DECT. W przypadku Bluetooth standardowy zasięg wynosi do 10 metrów, natomiast DECT – 120 metrów. To świetna opcja do pracy mobilnej i biurowej, która umożliwia jednoczesną pracę z laptopem oraz urządzeniami mobilnymi, które obsługują łącze Bluetooth. 

Słuchawki z mikrofonem USB Idealnie nadadzą się do rozmowy przez aplikacje – np. Skype, do prezentacji live z udostępnianie pulpitu czy do prowadzenia konferencji lub szkolenia. Jeśli zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie, pamiętaj, aby wybrać modele wyróżniające się wysoką funkcjonalnością, wygodą użytkowania oraz relatywnie wytrzymałą budową. 

Zależy Ci na słuchawkach, dzięki którym nie będą docierały do Ciebie żadne hałasy otoczenia? W takiej sytuacji zdecyduj się na modele, które mają taką funkcję, jak aktywna redukcja szumów. Dzięki tej technologii wszystkie dźwięki pochodzące z zewnątrz będą skutecznie niwelowane, a Ty będziesz mógł skupić się na rozmowie.

Jaki sprzęt do wideokonferencji sprawdzi się przy pracy zdalnej?

Potrzebujesz odpowiedniego zestawu wideokonferencyjnego? Standardowy sprzęt do wideokonferencji składa się przede wszystkim z telefonu konferencyjnego IP, służącemu do obsługiwania wideorozmów, kamery internetowej oraz mikrofonu. W przypadku telefonu wideo IP warto decydować się na takie urządzenia, które obsługują między innymi kodeki wideo H.264 High Profile, H263 czy H.264. Kupując zestaw konferencyjny, zwróć także uwagę na to, jakie oprogramowania są wykorzystywane w Twojej firmie do komunikacji. Chociaż większość urządzeń dostępnych na rynku wspiera popularne aplikacje komunikacyjne, warto upewnić się jeszcze przed zakupem, czy interesujący nas zestaw faktycznie obsłuży wykorzystywany przez nas komunikator. Ważne jest także, aby wybierać kamerki gwarantujące dobrą jakość obrazu. Do rozmów wideo dobrze sprawdzą się również słuchawki gamingowe, ponieważ mają odpowiednie pasmo przenoszenia i złącze mikrofonowe. Trzeba tylko wybrać jeden z dwóch rodzajów: typ przewodowe lub typ bezprzewodowe.