9 grudnia, 2023

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Tatuaż oka

tatuaż

Tatuaż oka, to nie tylko tatuowanie gałek ocznych – to również popularny i coraz bardziej zyskujący popularność sposób na makijaż permanentny. Każdego dnia wiele z nas musi budzić się wcześnie rano, aby wykonać makijaż, poprawić brwi, narysować strzałki na rzęsach. Ktoś jednak kiedyś wpadł na pomysł… a co gdyby taki makijaż mieć już na stałe i wstawać od razu z zaaplikowanym eyelinerem? 

Tatuaż oczu/ Makijaż permanentny – co to takiego?

Technika makijażu permanentnego jest znana od dawna. Na przestrzeni ostatnich lat, wiele dziewczyn korzystało właśnie z takiej usługi. Jest to jednak zabieg wiążący się z ryzykiem, zwłaszcza, jeżeli mówimy o makijażu permanentnym oka. Dodatkowo, niestety, nie wszyscy są zadowoleni z wyników. Aby podjąć tak ważną decyzję o wykonaniu tatuażu oka, należy dobrze zapoznać się z wszystkimi plusami oraz minusami.

Aby wykonać makijaż permanentny, tatuażysta wstrzykuje pod skórę specjalną tusz, dlatego makijaż ten jest również nazywany tatuażem.

Jakie są plusy takiego tatuażu na oku? Wielu twierdzi, że po zabiegu spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Dodatkowo, kobiety oszczędzają rano czas na przygotowanie codziennego makijażu. 

Czy tatuaż na oku boli?

Wiele kobiet waha się przed poddaniem się zabiegowi ze względu na obawę przed bólem. O wiele częściej klientki są zdolne do wykonania tatuażu na ustach i brwiach, ale o powiekach nawet nie myślą. 

Przed zabiegiem wykonuje się makijaż przy użyciu powszechnie dostępnych produktów kosmetycznych, aby wybrać kontur tatuażu (odpowiednik dobrze już znanej nam kalki). Klientka może ocenić, jak będzie wyglądać, korzystając z lustra i zdjęć. Możliwe są różne warianty tatuażu powiek:

 • tatuaż w przestrzeni między powiekami;
 • makijaż oczu z rozmyciem;
 • strzałki;
 • kropki

Strach przed bólem wynika z błędnych przekonań na temat tatuażu oczu. Nowoczesne środki przeciwbólowe mogą niemal całkowicie usunąć wszystkie nieprzyjemne odczucia. Oczywiście, można je przyjąć tylko za pozwoleniem osoby wykonującej tatuaż, aby nie wpłynąć negatywnie na wykonaną usługę. Dobrą wiadomością jest dodatkowo fakt, że taki zabieg jest po prostu krótki, dlatego i ból będzie łatwiejszy do zniesienia. 

Przeciwwskazania tatuażu na oczach

Jak w przypadku innych tatuaży, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania tatuażu na oczach. Oczywiście, o wszystkim zostaniesz dodatkowo poinformowany przez tatuażystę, ale warto już dzisiaj zapoznać się z tą wiedzą. 

Przeciwwskazaniem takiego zabiegu są między innymi:

 • cukrzyca;
 • ciąża;
 • zmiany skórne (oparzenia, zaostrzenia opryszczki, zapalenia, zapalenie spojówek)
 • zapalenie wątroby, AIDS, HIV;
 • padaczka;
 • słabe krzepnięcie krwi;
 • zaostrzenie choroby przewlekłej.

Znajdź tatuażystę na INKsearch.co

Myślisz o innym tatuażu, który ozdobi nie tyle co twoje oko, a inną część ciała? Znajdź tatuażystę, który wykona dla ciebie wyjątkowy wzór na platofmie INKsearch.co łączącej ze sobą studia, artystów i miłośników tatuażu. Dzięki INKsearch, w kilka prostych chwil, możecie zarezerwować sesję tatuażu w dowolnym mieście! Na platformie znajdziecie kilka tysięcy artystów, którzy czekają, aż zapiszecie się do nich na tatuaż. Co ty na to?