9 grudnia, 2023

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Biopsja piersi na NFZ w Warszawie – czy to możliwe?

Dostałaś skierowanie na biopsję piersi? Nie wiesz, czy możesz wykonać takie badania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia? Nasz tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Kiedy zalecane jest wykonanie biopsji piersi?

Biopsja piersi to badanie, które wykonuje się w celu precyzyjnej diagnostyki zmian wykrytych w piersiach. Polega ono na pobraniu wycinka z danego miejsca, a następnie poddanie go dalszym oględzinom. Na ich podstawie można ustalić, czy zmiana jest łagodna, czy też doszło do rozwoju raka piersi. Najczęściej biopsja piersi zostaje zalecona kobietom, u którym zostanie wykryty guzek w piersi podczas okresowych badań, w tym również podczas mammografii. Jednak podczas samobadania również można wykryć wszelkiego typu nieprawidłowości i warto je skonsultować z lekarzem. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy chodzi o powiększone węzły chłonne, jakąś narośl, czy guzek. W każdym przypadku specjalista powinien obejrzeć niepokojące zmiany i zdecydować, czy konieczna będzie biopsja, czy też nie.

Czy mamy szansę wykonać biopsję piersi na NFZ?

Na pierwszy rzut oka można uznać, że wykonanie biopsji piersi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia będzie graniczyć z cudem, ponieważ zwykle musimy mierzyć się z długimi kolejkami, brakiem specjalistów, czy odpowiedniego sprzętu. Jednak na przestrzeni kilku lat wszystko się zmieniło i biopsja piersi na nfz warszawa może być wykonana. Owszem nadal nie zabraknie punktów, w których trzeba będzie czekać kilka miesięcy w kolejce. Jednak nie brakuje też takich, które stawiają dobro pacjentek na pierwszym miejscu. Wystarczy skupić się na tych najlepszych, a na pewno nie będzie problemu z wykonanie biopsji piersi na NFZ.

Gdzie szukać odpowiedniego punktu?

To już zależy od nas, jak również od naszych preferencji. Najłatwiej będzie nam rozejrzeć się za odpowiednim punktem w sieci, zwłaszcza że mamy do czynienia z bardzo dużym miastem. W tym zadaniu pomoże nam na pewno wyszukiwarka internetowa, ale również i serwisy branżowe.