9 grudnia, 2023

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Co wybrać do gier komputerowych, słuchawki na USB czy mini-jack?

słuchawki

Masz w domu miłośnika gier? A może sam odkrywasz w sobie potrzebę rozrywki tego typu? W jednym i drugim przypadku powinieneś zaopatrzyć się w słuchawki. USB lub mini-jack? To jedno z częściej zadawanych pytań. Gamingowcom podpowiadamy, jakie są zalety obu rozwiązań.

Dobry układ dźwiękowy komputera

Komfort miłośnika gier zależy od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest dźwięk. Czy słuchawki USB mają na niego istotny wpływ? W pewnym sensie tak. Pamiętaj jednak, że na jakość słyszanego przez ciebie dźwięku w pierwszej kolejności ma wpływ układ dźwiękowy komputera. Niedrogie płyty główne raczej nie zadowolą zaawansowanego gracza. Mają jedynie wbudowany podstawowy układ dźwiękowy, oznaczający w praktyce dość słabą jakość. Inaczej prezentuje się sprzęt z droższą płytą główną. Modele gamingowe mają wzmacniacze słuchawkowe. Wiele osób decyduje się na osobną kartę dźwiękową, choć nie jest to konieczność.

Mini-jack z kartą dźwiękową

Twój komputer ma dobry układ dźwiękowy? W takiej sytuacji wielu graczy poleca sobie słuchawki na mini-jack. Nie mają dodatkowego układu audio, ponieważ nie muszą go mieć. Komputer doskonale poradzi sobie bez takiego wspomagania. Wygodne i dobrze grające słuchawki w tym segmencie nadają się do gier komputerowych, jak też słuchania muzyki. Dobrej jakości dźwięk stereo można sobie zapewnić już za kilkadziesiąt złotych. Wadą mini-jacka są zakłócenia, do jakich może dojść w trakcie manipulowania wtyczką. W ten sposób powstają zwarcia w obwodzie sygnałowym.

Słuchawki USB z mikrofonem

Wolisz akcesoria, które zapewniają ci maksymalny komfort podczas użytkowania? Słuchawki na USB podłączysz do odpowiedniego wejścia i od razu cieszysz się dźwiękiem wysokiej jakości. Zaletą takiego rozwiązania jest lepszy mikrofon niż w słuchawkach z mini-jack. Port USB daje też możliwość dodania podświetlenia i efektów. Jakie urządzenia dobrze współpracują ze słuchawkami USB? Laptopy lub komputery z prostym układem dźwiękowym. W tej kategorii można znaleźć zarówno lekkie i wygodne słuchawki z dźwiękiem wielokanałowym, jak i modele zapewniające dźwięk wirtualny.

Wersje mono i duo

Jednym z nowocześniejszych rozwiązań dla słuchawek USB są wersje mono i duo. Znajdziesz je w sklepie Axtel. Modele mono, czyli na jedno ucho to duża wygoda ruchów. Wprawdzie stosuje się je często w przypadku pracowników biurowych, można je kupić także na użytek domowy. Dzięki nim możliwa jest między innymi swobodna komunikacja z kompanami, grającymi w tej samej drużynie. Modele tego typu są ergonomiczne i bardzo wygodne. Nie powodują dyskomfortu nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Co więcej, wytłumiają szumy i pozwalają w pełni skupić się na grze.

Słuchawki gamingowe to doskonała alternatywa dla głośników. Rozrywka przed komputerem staje się mniej uciążliwa dla otoczenia i jeszcze bardziej komfortowa dla uczestników gry.