Farbowanie włosów w domu może być alternatywą dla wizyty w salonie fryzjerskim. Czy jednak można uzyskać podobny czy taki sam efekt? Dużo zależy od Waszego przygotowania, ale i umiejętności. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.
Farbowanie włosów w domu – kiedy warto się na nie zdecydować i jak się przygotować?
Farbowanie włosów domu jest dobrą opcją, gdy nie możecie wybrać się do salonu fryzjerskiego z powodu kolejek albo nieobecności Waszego ulubionego fryzjera, do którego macie zaufanie. Oczywiście na ten rodzaj farbowania można zdecydować się także będąc w ciąży, przy czym w tym przypadku lepiej zdecydować się na salon fryzjerski, aby nie wdychać drażniących oparów. Warto przypomnieć, że w przypadku ciężarnych farba do włosów powinna być bez amoniaku. Aby odpowiednio przygotować się do farbowania włosów, trzeba rzecz jasna zaopatrzyć się w produkt, czyli farbę do włosów, a także rękawiczki jednorazowe (często dołączone są do zestawu), pelerynę jednorazową, czepek do włosów, jeśli wybierasz pasemka czy też balejaż. Niezbędna będzie również miseczka do rozrobienia kremu koloryzującego i aktywatora koloru. Warto też przygotować sobie starszą odzież, nawet mimo posiadania odzieży jednorazowej ochronnej.
Jak wygląda farbowanie włosów w domu krok po kroku?
Farbowanie włosów w domu krok po kroku należy zacząć od próby uczuleniowej. Trzeba ją wykonać na 48 godzin przed farbowaniem. Wystarczy nałożyć odrobinę farby na nadgarstek i pozostawić na kilka minut, a następnie zmyć. Jeśli w tym miejscu nie pojawi się świąd, pieczenie, wysypka, to oznacza, że nie ma alergii i można swobodnie farbować włosy. Trzeba wymieszać składniki farby w miseczce. Warto jeszcze wcześniej przygotować swoje włosy dzieląc je na sekcje, przynajmniej 4. Zawsze na początku najlepiej farbować odrost, a później np. na 10 minut przed końcem farbowania nałożyć farbę na długości. W ten sposób postępują specjaliści u fryzjera i ty także możesz tak zrobić. W ten sposób uzyskany kolor będzie jednolity. Istotne znaczenie ma też kolejność nakładania farby. Zacznij od włosów przy karku, następnie nakładaj farbę przy uszach, a na końcu u nasady. Zawsze trzymaj farbę na włosach tyle, ile zaleca producent. Nie możesz tego czasu skracać ani wydłużać. W pierwszym przypadku kolor może nie wyjść odpowiedni, a w drugim – możesz doprowadzić do zniszczenia włosów. Farbę z włosów trzeba bardzo dokładnie spłukać. Na początku należy zwilżyć włosy wodą, cały czas będąc w rękawiczkach, a potem przez chwilę masować skórę głowy. Później należy spłukiwać farbę bardzo starannie.
Jak zadbać o włosy po farbowaniu, by prezentowały się niczym z salonu fryzjerskiego?
Po zmyciu farby do włosów można nałożyć na nie odżywkę dołączoną do farby. Trzeba ją pozostawić na włosach kilka minut, a następnie dokładnie spłukać. Włosy staną się miększe, bardziej lśniące, lepiej odżywione. Na co dzień po farbowaniu warto stosować szampon i odżywkę do włosów dedykowane włosom farbowanym. Jeżeli włosy są nieco przesuszone, to przy myciu stosowanie metody OMO będzie dobrą opcją. Na długości włosy myje się odżywką proteinową lub humektantową, a na skórę głowy nanosi się szampon i przez chwilę masuje ją, jak i włosy u nasady. Potem spłukuje się wszystkie kosmetyki i nakłada na kilkanaście minut odżywkę emolientową.
Podobne artykuły
5 rytuałów pielęgnacyjnych dla zdrowej cery dojrzałej
Peruki szyte ręcznie — nowy komfort noszenia
Czy na odległość da się kupić perukę idealną?