9 grudnia, 2023

Kapitanwww.pl

Informacje, Porady, Opinie

Parkowanie w centrum Wrocławia – o czym warto wiedzieć?

budynek

Wrocław znajduje się w gronie najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Każdy, kto w stolicy Dolnego Śląska planuje spędzić kilka dni i wybiera się tu samochodem, powinien mieć na uwadze kwestie związane z parkowaniem.

Gdzie parkować w centrum Wrocławia?

Parkowanie w centrum Wrocławia – podobnie jak w centrach innych dużych miast – bywa bardzo problematyczne. Często znalezienie tu wolnego miejsca, gdzie można zostawić samochód, zajmuje aż kilkadziesiąt minut. Z tego też względu warto wziąć pod uwagę odpowiedni parking. Wrocław-Stare Miasto to idealna lokalizacja, ponieważ jest znakomicie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Poza tym właśnie tutaj znajduje się sporo godnych uwagi atrakcji takich jak m.in. jeden z największych obiektów koncertowych w Europie Środkowej, a mianowicie Narodowe Forum Muzyki. Parking w centrum stolicy Dolnego Śląska powinien oczywiście spełniać pewne warunki.

Parking w centrum Wrocławia – jakie ma zalety?

Jest wiele powodów, dla których warto skorzystać z parkingu obsługiwanego przez Grupę Interparking usytuowanego przy NFM Wrocław. Parking ten to ponad 660 miejsc postojowych, z czego przeszło 20 przystosowanych jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poza tym jest to parking monitorowany – Wrocław centrum to doskonała lokalizacja dla tego typu obiektów. Prosto ze wspomnianego parkingu można dostać się bezpośrednio do budynku Narodowego Forum Muzyki, jest też stąd opcja wjechania windą na pl. Wolności. Z racji na to, że obiekt ten znajduje się pod ziemią, nie ingeruje on w miejski krajobraz i daje duże pole do popisu, jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni.

Parking w centrum Wrocławia – jak rezerwować?

Ogromnym ułatwieniem dla kierowców poruszających się po wrocławskich ulicach jest możliwość rezerwacji miejsca na parkingu za pośrednictwem internetu. Wystarczy wejść na stronę wspomnianego powyżej usługodawcy i wypełnić krótki formularz. Należy określić w nim godzinę i termin rozpoczęcia oraz zakończenia postoju, a następnie podać swoje dane i uiścić opłatę.